ابزار وبمستر

ذائقه ايراني ، كالاي ايراني - Archive: 1391-06-2
معرفی وبلاگ
بازدید کننده ی گرامی؛ این وبلاگ با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، در جهت گسترش و حمایت از تولیدات داخلی و ملی ایجاد شده است. شما عزیزان نیز با بیان نظرات و به خصوص انتقادات خود می توانید در جهت بهتر شدن وبلاگ با ما همکاری فرمایید.
صفحه ها
دسته
آرشیو
لینک دوستان
پیوندهای مرتبط
لوگوی وبلاگ ما

ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی

لوگوی دوستان
ابزارها و برنامه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 618119
تعداد نوشته ها : 1651
تعداد نظرات : 97
 حمايت از توليد ملي
این سایت را حمایت می کنم
کلیپ صوتی وبلاگ
مرداني كه به توليد ملي مي انديشند؛
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1390/07/05/120951818_PhotoA.jpg


مجيد راهب در سال 1316 در قمصر كاشان و در خانواده اي فعال در توليد سنتي گلاب متولد شد.
در نوجواني به تهران آمد و از همان دوران مدرسه، بازاريابي گلاب را با دستفروشي آغاز كرد.
مجيد راهب به تدريج كسب و كار گلاب را توسعه داد به طوري كه امروز سلطان گلاب در جهان شناخته مي شود و در 10 كشور نمايندگي فروش دارد.
راهب، كسب كار خود را به توليد محصولات الكترونيك و مواد غذايي توسعه داده و 8سال پي در پي، صادركننده نمونه ايران معرفي شده است. امروز نان آوران هزار خانواده در شركتهاي او مشغول بكار هستند. حاج مجيد راهب در كارهاي خير نيز مشاركت فعال دارد.

پخش فيلم مصاحبه مجيد راهب با برنامه پايش از وبلاگ ذائقه ايراني ، كالاي ايراني (در كادر زير كليك كنيد):حجم فايل: 21.8 MB

اشتراک این مطلب در :

يادداشتي از مرتضي طلايي

اصناف، سرمايه‌اي در توليد ملي

ريشه دار ترين تشكل اجتماعي كه توانسته است عمده قالب هاي اجتماعي، اقتصادي، سياسي و فرهنگي را با توجه به مقتضيات زماني از آن خود كرده و با فلسفه ايجاد نظم در نظام هاي موجود اجتماعي هويت يابد، اصناف هستند.

اصناف نهادهايي هستند كه با قرار گرفتن در محورهاي كلان جامعه مي بايست نقش موثري در تدوين، اجرا و ارزيابي سياست هاي عمومي دولت از خود برجاي گذارند.

نام گذاري امسال به نام«توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني» نقش اصناف را در حوزه هاي اقتصادي پر رنگتر مي سازد.

http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/4/1/98398_469.jpg

اينكه نظام اقتصادي ما نيازمند تحولات اساسي در ساختار سيستم و سطوح اداري خويش است واقعيتي غير قابل انكار است؛ اما سوال اصلي اينست كه اين تحول با توجه به ضرورت حضور موثر و نقش آفرين اصناف در عرصه هاي اقتصادي مي بايست چگونه صورت واقعيت به خود گيرد؟

http://madeiniran.persiangig.com/image/EdameyeMatLab.gif

  • ادامه مطلب

اشتراک این مطلب در :

دكتر علي اصغر جهانگيري؛ مردي با 50 سال كار و تلاش و نوآوري

http://fekrefarda.ir/images/jahangiri.jpg


دكتر علي اصغر جهانگيري، مرديست كه با 50 سال كار و تلاش و نوآوري، كسب و كارهاي متنوع و متعددي را پايه گذاري كرده است.
دكتر علي اصغر جهانگيري، در سال 1324 در خانواده اي روستايي در روستاي كندلوس از توابع چالوس به دنيا آمد. چهار ساله بود كه به همراه خانواده عازم تهران شد اما هيچگاه از زادگاه خود دل نكند.
جهانگيري در سال 1346 در رشته شيمي وارد دانشگاه  شد و پس از خدمت سربازي، در سال 1350 براي ادامه تحصيل به آمريكا رفت. هر چند در آمريكا فرصت هاي شغلي و درآمدهاي عالي براي او فراهم بود، اما براي خدمت به هموطنانش به ايران بازگشت و بصورت مستمر به تاسيس شركتها و خطوط توليد در محصولات داروسازي، شيميايي، شوينده و صنايع غذايي پرداخت.
دكترجهانگيري ازهمان كودكي وجواني، درآمد اضافه اش را صرف حفاظت از ميراث فرهنگي كشورمي كرد و به همت او، گنجينه هاي متعددي در موزه تهران و روستاي كندلوس درمعرض بازديد مشتاقان قرار گرفته است.
دكتر جهانگيري امروز بيشتر وقت خود را صرف ارايه مشورت به كارآفرينان جوان ايراني مي كند و پس از 67 سال هنوز بسيار پرانرژي و فعال، در خدمت توليد ملي است.

پخش فيلم مصاحبه دكتر جهانگيري با برنامه پايش، از وبلاگ ذائقه ايراني ، كالاي ايراني (در كادر زير كليك كنيد):
 
حجم فايل: 21.4 MB

اشتراک این مطلب در :

دانلود فايلهاي "نقشه ي جامع توسعه كارآفريني كشور"  از وبلاگ "ذائقه ايراني ، كالاي ايراني"

جهت دانلود فايلهاي "نقشه ي جامع توسعه كارآفريني كشور"، بر روي تصاوير زير كليك كنيد:

  http://madeiniran.persiangig.com/image/adobereader.png                   http://madeiniran.persiangig.com/image/adobereader.png         

فرمت: RAR --> PDF

پسورد: www.made_in_iran.tebyan.net


اشتراک این مطلب در :

علل فرهنگي و اقتصادي گرايش به مصرف كالاهاي خارجي

اين تفاخر غلطي است كه ما مارك هاي خارجي را در پوشاكمان، در وسايل منزلمان، در مبلمانمان، در امور روزمره، در خوراكي هايمان ترجيح بدهيم به مارك هاي داخلي در حالي كه توليد داخلي در خيلي از موارد بسيار بهتر است. من شنيدم پوشاك داخلي را كه در بعضي از شهرستان ها توليد مي شود، مي برند مارك خارجي مي زنند، بر مي گردانند. اگر همين جا بفروشند ممكن است خريدار ايراني رغبت نكند اما چون مارك فرانسوي دارد، خريدار ايراني همان لباس را همان كت و شلوار را همان دوخت را انتخاب مي كند، اين غلط است.» اين جملات بخشي از بيانات رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور زائران حرم مطهر رضوي در روز اول فروردين ماه امسال است كه پرده از يك آسيب مهم اجتماعي در زمينه فرهنگ مصرف بر مي دارد، آسيبي كه بي توجهي به آن مي تواند راهبرد حمايت از توليد ملي در عرصه مصرف را با مشكل رو به رو كند. حال با توجه به چنين آسيب مهمي اين سوال مطرح مي شود كه چگونه مي توان اين نگرش نادرست جامعه را نسبت به كالاهاي داخلي اصلاح كرد؟ اساسا چرا و به چه دلايلي فرهنگ مصرف طي سال هاي گذشته به چنين وضعيتي دچار شده است؟ آيا بي توجهي به تبليغات و ترويج استفاده از كالاهاي داخلي در اين امر دخيل بوده است يا اين كه فقدان نظام اقتصادي كارآمد و مشتري مدار و كم توجهي به مصالح كلان جامعه در امر تجارت و بازرگاني اين شرايط را به وجود آورده است؟ در اين شرايط وظيفه توليد كنندگان و مصرف كنندگان چيست؟ آيا صرف ترويج مصرف كالاهاي داخلي، مشكل را حل مي كند يا اين كه توليد كنندگان نيز در اين امر سهم و نقش مهمي دارند؟ در گفت وگويي با دكترعربي، معاون پژوهشي پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و از صاحب نظران اقتصادي، با نگاهي آسيب شناسانه گرايش برخي از مردم را به مصرف كالاهاي خارجي بررسي كرده ايم.

http://madeiniran.persiangig.com/image/EdameyeMatLab.gif

  • ادامه مطلب

اشتراک این مطلب در :

X